FAŁSZYWY ZAMEK Zamek?

FAŁSZYWY ZAMEK Zamek?

Bristol

Black Castle Public House, Bath Road | Bristol City Centre, Bristol BS4 3JU.

Architektura
Na pierwszy rzut oka tak wygląda. Potem obserwator nabiera wątpliwości. Niby ma wszystko, co powinien, ale coś jest nie tak. Tylko co? Przede wszystkim kolor. Black Castle Public House jest czarno-biały. Poza tym, nie jest zbudowany z kamienia. Wzniesiony w latach 1745-1755 na zlecenie pomysłowego Williama Reavesa budynek został wykonany z mosiężnych płyt pomalowanych na czarno z białymi obwódkami. Dlaczego akurat mosiądz? William Reaves był właścicielem miejscowej odlewni miedzi i chciał się pochwalić swoją fachowością. Niegłupi pomysł. Dziś mieści się tu tawerna. W gospodzie można usiąść pod wielkimi średniowiecznymi żyrandolami i spróbować steku. Przynajmniej on będzie prawdziwy. Black Castle Public House, Bath Road | Bristol City Centre, Bristol BS4 3JU.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej