ANGIELSKA KRZYWA WIEŻA

ANGIELSKA KRZYWA WIEŻA

Bristol

Temple church, Bristol, City of Bristol BS1

Architektura
Zbudowana przez templariuszy, wysoka na 34 metry wieża kościoła Temple w centrum Bristolu ma coś wspólnego ze swoją słynną imienniczką z Pizy: jest odchylona o prawie półtora metra od pionu. Podczas drugiej wojny światowej ta niezwykła cecha omal nie okazała się dla wieży fatalna. Korpus Saperów Królewskich — przekonany, że kościół pochylił się na skutek bombardowania i grozi zawaleniem — żądał jego wyburzenia. Na szczęście dla miłośników architektury okoliczni mieszkańcy obronili wieżę, pochyloną od czasu budowy w XIV wieku. Pojedź i zobacz. Tylko uważaj, żeby lumbago nie przygięło cię do ziemi. Temple church, Bristol, City of Bristol BS1.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej