PIĆ SIĘ CHCE

PIĆ SIĘ CHCE

Bristol

Ashton Court Estate, Long Ashton, Bristol BS41 9JN

Mity i legendy
To jeden z mitów założycielskich Bristolu. Opowiada o dwóch olbrzymach, braciach Vincencie i Goramie, zakochanych w tej samej kobiecie, pięknej Avonie. Poruszona ogromem ich uczucia piękność obiecała wyjść za tego z nich, który osuszy okoliczne jezioro. Jednak zmęczony upałem Goram wpadł na zły pomysł orzeźwienia się piwem. W efekcie zapadł w sen. W tym czasie Vincent wykonał zadanie i zdobył serce Avony. Po przebudzeniu zasmucony Goram utopił się w ujściu pobliskiej rzeki Severn. Smutna opowieść? Trochę tak, ale Goram miał szczęście w nieszczęściu: Bristol kocha piwoszy. Dlatego w pięknym parku otaczającym pałac Ashton Court Mansion ustawiono ogromną rzeźbę przedstawiającą głowę rozczarowanego olbrzyma. Ashton Court Estate, Long Ashton, Bristol BS41 9JN.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej