EFEKT OPTYCZNY

EFEKT OPTYCZNY

Rzym

Via dei Piccolimini, 000165 Rzym

To jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic miasta. W przeciwieństwie do ogόlnie przyjętego poglądu, najlepszym miejscem do obserwacji Bazyliki Św. Piotra jest nie plac, ktόry ją okala ale mała, zapomniana uliczka Via dei Piccolimini oddalona o 5 km. Ta pozbawiona historycznej oryginalności droga oferuje niesamowity widok na kopułę bazyliki, widok spotęgowany dodatkowo dziwną optyczną iluzją: im bardziej się oddalamy, tym bardziej obraz staje się wyraźny i duży i odwrotnie! Czyż nie jest to dziwne? Mόwi się, że najlepszym sposobem na zrozumienie tego fenomenu jest przejechanie Via dei Piccolimini na skuterze. A więc „kaski na głowę”!
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej