TŁUMIK

TŁUMIK

Kolonia

Lorem ipsum dolor sit amet

Mity i legendy
Na pierwszy rzut oka mała, szara kamienica stojąca przy ulicy Alter Markt 24 jest taką samą szarą kamienicą jak inne. Różni się od nich tylko jednym szczegółem. Na samej górze budynku, na czubku metalowego pręta, widać figurę młodego mężczyzny z opuszczonymi spodniami, najwyraźniej załatwiającego naturalną potrzebę. O co chodzi? Legenda mówi, że na ostatnim piętrze tego domu mieszkał kiedyś poeta zakochany w jednej z sąsiadek. Niestety, inny mieszkaniec kamienicy, z zawodu muzyk, żywił do tej pięknej kobiety te same uczucia i każdego ranka próbował ją uwieść, grając na waltorni. Zazdrosny i rozdrażniony hałasem poeta postanowił więc uciszyć sąsiada, jak potrafił... Wydarzenie zasługiwało na pomnik stworzony w 1956 r. przez rzeźbiarza Ewalda Mataré. 24 Alter Markt.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej