Strona główna Europa Francja Paryż KOBIECE WSPARCIE DLA JEANA NOUVEL
KOBIECE WSPARCIE DLA JEANA NOUVEL

KOBIECE WSPARCIE DLA JEANA NOUVEL

Paryż

221, avenue Jean-Jaurès

Dla entuzjastów sztuki
Uważana za arcydzieło Jeana Nouvel’a i swoisty hołd architekta dla miłośników muzyki klasycznej... to oczywiście Philharmonie de Paris. Mało kto wie, że zespół Nouvel’a projektując filharmonię współpracował z Brigitte Métra, która już wcześniej współpracowała ze słynnym architektem. Pomimo iż jej nazwisko nie pojawia się nigdzie, to właśnie Métre filharmonia zawdzięcza futurystyczną konstrukcję i najnowocześniejsze rozwiązania akustyczne. Również projekt Wielkiej Sali był częściowo jej dziełem. Można by pomyśleć, że idea budynku narodziła się w umyśle Stanley’a Kubricka… odwiedzając ten ogromny, 52-metrowy budynek przypominający statek kosmiczny dobrze pamiętać, że za każdym genialnym mężczyzną stoi genialna kobieta!
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej