SMAK CHIN

SMAK CHIN

Paryż

48, rue de Courcelles, 75008 Paryż

Wspaniałe dziwactwa
W pobliżu paryskiego parku Monceau, pośrόd pałacowych rezydencji i burżuazyjnych budynkόw w stylu haussmanowskim, jedna konstrukcja zadziwia swoją odmiennością. I nie bez powodu, bo ktόż mόgłby się spodziewać, że na rogu dwόch ulic natknie się na piękną chińską pagodę? W przeciwieństwie do pozostałych paryskich pagód, ktόre spełniają typowo religijną rolę, ta jest po prostu uosobieniem fantazji bogatego chińskiego handlarza sztuką Ching Tsai Loo, ktόry zdecydował postawić ją w 1926 roku, nie zważając na sprzeciwy sąsiadόw. Dzisiaj pagoda jest prywatnym muzeum organizującym wystawy na temat Chin. Ponoć wnętrza domu są przepiękne. Zapomnisz, że jesteś w Paryżu.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej