BEZ TCHU W PARYŻU

BEZ TCHU W PARYŻU

Paryż

11 rue Campagne Première

W 1960 r. ukazał się „Do utraty tchu” Jean-Luc Godarda – jeden z najważniejszych filmów we francuskim ruchu Nowej Fali. Dziś możesz podążać jego śladami, bo niemal całość nakręcono w Paryżu. Wśród wielu niezapomnianych scen najbardziej zapada w pamięć ta finałowa, w której Jean-Paul Belmondo zostaje zastrzelony przez policję na Rue Campagne-Première. Od momentu jej nakręcenia uliczka prawie się nie zmieniła, jakby czas się tu zatrzymał. Aby poczuć klimat filmu, udaj się pod numer 11. Tu właśnie tutaj, niemal 60 lat temu, Michel Poiccard został postrzelony i rozpoczął swą desperacką ucieczkę. Zobaczysz drzwi, którymi Belmondo wybiega na ulicę i fasady budynku, które towarzyszą mu w tragicznym biegu. Chociaż film nie skończył się dla niego happy end'em, Poiccard żyje na zawsze w tym ikonicznym zakątku Paryża.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej