NA DRINKA Z ROMY

NA DRINKA Z ROMY

Paryż

1 Place Balard

Dla entuzjastów sztuki
Pomimo sporych rozmiarów Placu Balard są tu tylko cztery numery domów. Pod pierwszym znajduje się niezwykła kawiarnia. To Terminus Balard. Znajdujący się na rogu placu i ulicy Rue Leblanc wyjątkowy budynek posłużył jako plan zdjęciowy do filmu „Nieznajoma z Sans-Souci” (1981), który był ostatnim filmem Romy Schneider. Reżyser pozwolił sobie na artystyczną swobodę przy adaptacji powieści Josepha Kessela, który tutułową kawiarnię umieścił w dzielnicy Pigalle w 9 okręgu Paryża. Obecnie w Terminus Balard w każdą sobotę odbywają się koncerty jazzowe i bluesowe cieszące się dużą popularnością wśród fanów tej muzyki, jak również wśród tych, którzy po prostu chcą wznieść toast za wspaniałą aktorkę, która odeszła zbyt szybko.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej