DO STOŁU!

DO STOŁU!

Nicea

Le Canon du Château, Château de Nice, Nice.

Lokalne smaki
Nicejczycy to punktualni ludzie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o jedzenie. Od 125 lat, w samo południe, głośny strzał mówi im, że pora siadać do stołu. Skąd się wzięła ta tradycja? Zapoczątkował ją sir Thomas Coventry. Ten biedny (acz bogaty) człowiek nie mógł się doczekać powrotu swojej kochającej zakupy żony z centrum miasta. Postanowił więc codziennie w południe strzelać z działa, żeby dać jej znać, że najwyższy czas wracać do domu. Tradycja jest kontynuowana do tej pory, ale dziś odgłos wybuchu wydaje wystrzeliwana w niebo rakieta. Człowiek odpowiedzialny za tę operację jest fachowcem od sztucznych ogni i chętnie pokaże, jak to się robi. Trzeba tylko ładnie go poprosić. I przyjść punktualnie. Działo zamkowe, Château de Nice, Nice.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej