Strona główna Europa Francja Lyon TAJEMNICEKATEDRYŚWIĘTEGO JANA
TAJEMNICEKATEDRYŚWIĘTEGO JANA

TAJEMNICEKATEDRYŚWIĘTEGO JANA

Lyon

Place Saint-Jean

Dla entuzjastów sztuki
„Dobrze widzi się tylko sercem, najistotniejsze jest niewidoczne dla oczu” – pisał pochodzący z Lyonu Antoine de Saint-Exupéry w „Małym księciu”. Jakby na potwierdzenie jego słów, miasto wynagradza tych, którzy zwracają uwagę na ukryte detale. Katedra Świętego Jana skrywa wiele tajemnic. Już przy wejściu widać zakneblowaną twarz, ukrytą w kamieniach. Co chce nam powiedzieć… lub przed nami ukryć? Wiele figur w Katedrze nawiązuje do znanego źródła nieśmiertelności, kamienia filozoficznego. Przeważnie są zakneblowane – może po to, aby nie ujawniać tajemnic fontanny młodości? Wśród witraży pojawia się wizerunek dziewicy z ręką za dużą w stosunku do jej ciała. To metafora celtyckiego boga Lug, związanego z mitem o wilkołaku, którego wyznawcy zmieniali się nocą w wilki. Legendy, mity, plotki… W katedrze Św. Jana jest wszystko!
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej