PODZIEMNA TAJEMNICA

PODZIEMNA TAJEMNICA

Lyon

4 montée Saint-Sébastien

Wspaniałe dziwactwa
Nazywany „Miastem Świateł” z powodu dorocznego festiwalu światła, Lyon ma także swoją ciemną stronę. Jedną z największych tajemnic miasta jest ukryta sieć podziemnych tuneli układających się w kształt szkieletu ryby. Około 30 podziemnych galerii, odkrytych przypadkowo w latach 60-tych XX wieku, leży na głębokości 40 metrów pod dzielnicą Croix-Rousse. Nikt nie wie, w jakim celu zostały zbudowane – nie ma o nich wzmianki w miejskich archiwach. Czy były zbudowane przez Templariuszy? Czy są pozostałością po jakiejś zapomnianej armii? Jak wytłumaczyć znalezienie ludzkich szczątków i odcisku dziecięcej dłoni na ścianie? To wszystko pozostaje tajemnicą. Pewne jedynie jest to, że jeden z tuneli kończy się w kościele Świętego Bernarda, który jest zamknięty dla zwiedzających. Jeśli chcesz zobaczyć go z zewnątrz, udaj się na ulicę Montée Saint-Sébastien na starówce.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej