Strona główna Europa Francja La Grande-Motte STARY ZEGAR, KTÓRY (PRAWIE) ZNIKNĄŁ
STARY ZEGAR, KTÓRY (PRAWIE) ZNIKNĄŁ

STARY ZEGAR, KTÓRY (PRAWIE) ZNIKNĄŁ

La Grande-Motte

Place du 1er Octobre 1974

Zamaszyste krzywizny, kręta linia horyzontu, małe wysepki zieleni rozciągające się wzdłuż błękitnego morza… to właśnie Le Grande-Motte, architektoniczna utopia stworzona przez Jean’a Balladura w 1968 roku. Jego niezwykłe dzieło uważane jest za przykład „dziedzictwa XX wieku”. Klejnotem tej architektonicznej kolekcji jest kościół Św. Augustyna wybudowany w 1975 roku, którego konstrukcja kryje w sobie pewną historyczną pozostałość. Znajdujący się na lewo od miejskiego ratusza budynek w ogóle nie przypomina kościoła, a to dlatego, że budynek regularnie wydaje dźwięki. Należy zwrócić uwagę na dach tej dużej budowli o bardzo płynnych liniach ścian z białego betonu. W środku znajduje się wieża z dzwonem z 1603 roku z inskrypcją „Mon ton appelle ton peuple’” (Mój dźwięk przyzywa twoich ludzi). Jest to jedyna historyczna pozostałość w całym kompleksie.
Czytaj dalej

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej