ZŁOTY BUDDA

ZŁOTY BUDDA

Bangkok

Wat Traimit,, Mittaphap Thai-China Rd

Dla entuzjastów sztuki
Lubisz zwariowane opowieści? To posłuchaj. W latach 30. we wnętrzu opuszczonej świątyni nad brzegiem rzeki Chao Praya znaleziona została figura Buddy wykonana z pozłacanego stiuku. Posąg był ogromny, ale niezbyt interesujący, bo w kraju są tysiące takich samych. Statua została przeniesiona do Wat Traimit — małej pagody w chińskiej dzielnicy, gdzie przez 20 lat stała pod gołym niebem, chroniona tylko przez płócienne zadaszenie. W 1955 r. podjęta została decyzja o ustawieniu posągu w nowym pomieszczeniu. Postanowiono wykorzystać w tym celu dźwig. Maszyna okazała się jednak zbyt mało wytrzymała i statua wylądowała w błocie. Następnego dnia odkryto na niej pęknięcia odsłaniające lśniący metal. Lite złoto! W ten sposób niepozorna figura stała się największą na świecie rzeźbą ze złota. Pytasz, ile jest warta? 250 mln euro. Bo habit nie czyni mnicha. Wat Traimit,, Mittaphap Thai-China Rd.
Czytaj dalej

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej