UKRYTA STACJA

UKRYTA STACJA

Tokio

Kokkai-gijidōmae Station

Odkrywcy świata
Stacja metra Kokkai-gijidōmae leżąca na skrzyżowaniu linii Marunouchi i Chiyoda jest jedną z najgłębiej położonych stacji tokijskiej podziemnej kolei. Leży 38 m pod powierzchnią gruntu. Legenda mówi, że jeszcze w latach 50. stanowiła schron przeciwlotniczy. Co więcej, sekretne drzwi łączyły ją bezpośrednio z podziemiami znajdującej się niedaleko Izby Reprezentantów. Po co to wszystko? Chodziło o to, żeby funkcjonariusze władz mogli opuścić miasto w przypadku większej katastrofy i żeby mieli do dyspozycji schron przeciwatomowy. Kiedy twój pociąg zatrzyma się na stacji Kokkai-gijidōmae, poszukaj ukrytych drzwi. Zwłaszcza jeżeli przeczuwasz nadciągającą katastrofę. Stacja Kokkai-gijidōmae.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej