ŚWIĘTY KAMIEŃ TAIRONÓW

ŚWIĘTY KAMIEŃ TAIRONÓW

Santa Marta

Wioska Bonda, 9 kilometrόw od Santa Marta

Zanim pojawili się hiszpańscy konkwistadorzy, Indianie z plemienia Tairona byli jedynymi mieszkańcami Sierra Nevada de Santa Marta. Do dzisiaj zaledwie kilka krokόw od wioski, w samym środku dżungli, znajduje się mistyczne miejsce będące pozostałością ich cywilizacji. Jest to kamień wysoki na trzy metry i o średnicy czterech metrόw z wygrawerowanymi dziwnymi napisami. Dla niewielu naukowcόw, ktόrzy mieli okazję go obejrzeć, wygrawerowane symbole są zaszyfrowanym kodem, czymś w rodzaju kamienia Rosetty cywilizacji Tairona, opisującym reguły jakimi rządziło się życie autochtonόw oparte na szacunku dla natury, pokojowym wspόłżyciu z innymi ludźmi, całkowitej harmonii z matką Ziemią. A może to Ty zabawisz się tym razem w Champolliona i odszyfrujesz tę tajemnicę?
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej