FARMA WĘŻY

FARMA WĘŻY

Sao Paulo

Instituto Butantan, Av. Vital Brasil, 1500, São Paulo

Wspomnienia z dzieciństwa
Na pierwszy rzut oka miejsce wydaje się dosyć przerażające: w samym centrum gospodarczej stolicy Brazylii, dwa kroki od uniwersytetu Sao Paulo znajduje się farma, na ktόrej znajduje się 407 rόżnych gatunkόw węży, w tym okazy najbardziej jadowite na świecie. Miejsce to nazywa się Instytutem Butantan i o ile kłębią się w nim kobry, pytony tudzież inne grzechotniki, to jest to dla słusznej sprawy, bowiem Instytut ten stowarzyszony z ministerstwem zdrowia jest jednym z najważniejszych centrόw badań biomedycznych na świecie. Jadu węży używa się tutaj w celu wytworzenia rόżnego rodzaju serum i szczepionek do zwalczania takich chorόb jak tężec, dyfteryt czy żόłtaczka typu C. Ciekawe, czy rόwnież przeciwko ukąszeniom węży? Niewykluczone!
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej