ŚWIATŁONA NIEBIE

ŚWIATŁONA NIEBIE

Paryż

26 rue de Clignancourt

Historia w nowej odsłonie
Wyobraź sobie plac znajdujący się pomiędzy Boulevard Barbès, Rue Christiani, Rue Sofia i Rue de Clignancourt. Do 1930 r. mieścił się tu największy dom towarowy na świecie. W 1888 r. przedsiębiorca Georges Dufayel przejął sklep swojego pracownika – Palais de la Nouveauté – i stworzył Galeries Dufayel. W tej prawdziwej świątyni konsumpcji zbudował teatr, kino, ogród zimowy i ścieżkę rowerową. Do 1957 r. budynek był zwieńczony kopułą przypominająca latarnię, oświetlającą paryskie niebo podczas nadzwyczajnych wieczorów. Na frontowej ścianie budynku rzeźbiarz Dalou stworzył napis: „Przemysł i handel przynoszą rozwój”. Po bankructwie właściciela w tej świątyni luksusu zorganizowano siedzibę Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. Dzisiaj mieści się tu oddział banku BNP Paribas.
Czytaj dalej

Historie w pobliżu

Nasze hotele w pobliżu

Przyjdź i odkryj nasze inspirowane lokalnie hotele. Od momentu, gdy wejdziesz do środka, będziesz zanurzony w miejscu docelowym. Twoja podróż zaczyna się tutaj

Jakie są twoje zainteresowania?

Czy jesteś smakoszem? Czy lubisz poznawać lokalną historię i kulturę? Czy pasjonujesz się naturą? Poznaj lokalne historie, które przyciągają Twoje zainteresowanie i pozwól im się inspirować twoja następna podróż!

zobacz więcej